Strona główna / Program edukacyjny / warsztaty "DŹWIĘKI SĄ WIDZIALNE" - 12.11

warsztaty "DŹWIĘKI SĄ WIDZIALNE" - 12.11

 

WARSZTATY „DŹWIĘKI SĄ WIDZIALNE”

12 listopada 2012

godzina: 12.00

prowadzący: Paweł Kaszczyński i Paweł Postaremczak

miejsce: Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących, ul. Bydgoska 4a

 

Projekt warsztatów zakłada aktywizację twórczą dzieci z dysfunkcją zmysłu słuchu. Wykorzystuje mechanizmy sublimacyjne uaktywniając czynne obszary percepcji. Podstawowym celem ćwiczeń zabaw jest umożliwienie dziecku niesłyszącemu dostępu do własnego ukrytego potencjału kreatywnego. Istotnym jest element integracyjny projektu – wspólne ćwiczenia z dziećmi słyszącymi. Grupy wiekowe dzieci 7-9 lat i 10-12. W warsztatach udział weźmie instrumentalista Paweł Postaremczak.

 

 

 

Paweł KaszczyńskiAdiunkt na Wydziale Malarstwa UAP w Poznaniu, wykładowca Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji imienia Mieszka I w Poznaniu. Wykłada nauczanie sztuki i plastyki z metodyką w klasach 1-3. Zna język migowy i ma doświadczenie pracy od  wielu lat z dziećmi niesłyszącymi . Zajmuje się surdopedagogiką.

 

Paweł Postaremczaksaksofonista znany ze współpracy z Mikołajem Trzaską, formacją Snowman i Emergency. Jest wyrazistą postacią na polskiej scenie muzyki improwizowanej, odnajdując swój osobisty głos w oparciu o szeroko rozumianą tradycję jazzową. W 2008 roku wraz z zespołem Snowman, nakładem wytworni Kartel Music, wydał swoją debiutancką płytę "Lazy". Współtwórca - wraz z Wacławem Zimplem, Ksawerym Wójcińskim oraz Pawłem Szpurą - kwartetu Hera. Współpracuje m.in. z Klausem Kugelem, Robertem Kusiołkiem, Januszem Stefańskim, Markiem Tokarem.