Strona główna / Aktualności / Muzyka Zmysłów

Muzyka Zmysłów

« powrót

14.10.2012

W Poznaniu realizowany jest wyjątkowy projekt z udziałem osób niesłyszących. Zapraszamy serdecznie!

Osoby niesłyszące potrafią odbierać warkot samochodu za oknem, fakt wybuchu, czy dźwięk muzyki dzięki uwrażliwieniu na drgania podłoża i znajdujących się blisko przedmiotów. Są zdolne przekładać drgania wywołane przez dźwięki na wrażenia słuchowe, podczas gdy u osób słyszących te same drgania uruchamiają w mózgu wyłącznie obszary odpowiedzialne za zmysł dotyku.
Muzyka może im dać więc taką samą przyjemność jak słyszącym, pod warunkiem jednak, że... słyszy serce.
Projekt fotograficzny autorstwa Kingi Długiej zatytułowany “Muzyka zmysłów” jest próbą zobrazowania jak oraz co czują osoby niesłyszące uczestniczące w koncertach muzycznych, czy to prawdziwych, czy też bardziej improwizowanych na potrzebę chwili.
Do współpracy przy realizacji projektu zostało zaproszonych 6 osób – niesłyszący nauczyciel języka migowego, profesjonalni muzycy oraz niezwykle utalentowane 
i wrażliwe muzycznie gimnazjalistki z Poznania.
Zdjęcia Kingi Długiej, które obejrzeć będzie można podczas wystawy prac dyplomowych Wielkopolskiej Szkoły Fotografii przy ul. 27 grudnia 9 f, od 13.10.2012 (g.19) do 20.10.2012 niosą w sobie niezwykły ładunek emocjonalny. Zostały stworzone z pasją, przy czym chodzi nie tylko o pasję autora, ale również “aktorów” biorących udział w projekcie.
Odwiedzając wystawę będzie można nie tylko obejrzeć zdjęcia z improwizowanego koncertu, ale także poczuć przez dotyk, to samo co czuła osoba niesłysząca biorąca w nim udział. W jaki sposób? Przekonajcie się sami…